Як купити опудала качок для полювання і на що звернути увагу?

Підсадні опудала качок повинні виглядати натурально, бути виготовленими у позі під час відпочинку або годування і мати природне забарвлення, але при цьому не відблискувати на сонці, тому що живих птахів це відлякуватиме. Можна використовувати муляж качки для полювання - птаха, що годується. Ще одним моментом стає вага муляжу - він має бути невеликим і добре триматися на плаву і водночас протистояти течії і вітру. Кожне опудало качки має бути обладнане обважненим кілем (у корпус кіля закладається тягарець, що обважнює, у вигляді сталевого прута або засипається пісок), який протидіятиме вітру і хвилям. Це створює принцип "неваляшки". Ця особливість важлива при розставлянні опудал - як би ви недбало не кинули їх у воду, кіль відрегулює їх і приведе у вертикальне положення.

На тому ж кілі є отвір для установки шпагату з невеликим якірцем. Рекомендується використовувати сталевий трос або шпагат темного кольору. Така нитка не відволікатиме увагу дичини і не злякає її. Привязувати його необхідно до отвору на кілі. На великій глибині можна закріплювати на один шпагат декілька муляжів. Вони урівноважуватимуться двома якірцями.

Досить рідко, але все ж зустрічається муляж качки для полювання, вирізаний з цілісного дерева і розписаний фарбами вручну. Такі опудала високо цінуються бувалими мисливцями.

У досвідчених мисливців існує думка, що чим більше встановлено опудал, тим краще. Мінімальна кількість муляжів, яка притягне увагу дичини, вимірюється дюжиною. В окремих випадках встановлюється 6 опудал. При роботі з опудалами варто звернути увагу на безліч моментів і слідувати чітким правилам, які допоможуть здійснити вдале полювання.

Цей же момент стосується і профілів. Дуже важливим моментом при розміщенні підсадних опудал качок є відстань між ними. У стані спокою представники зграї розташовуються на відстані один від одного, що дорівнює приблизно двом корпусам і більше. Купчасто сидяча зграя знаходиться в неспокійному стані і готова до моментального зльоту. Тому до декорацій, що збилися докупи, качки не підсядуть.

Вважається, що серед опудал обов’язково повинні переважати опудала качки крякви. Тому що саме крякви є основною приманкою для усіх качок. Висадка муляжів проводиться декількома прийомами. Проте при кожному варіанті варто використовувати виділення лідируючої групи. Таке розташування буде природним для сформованої зграї і не викличе підозр. Саме ця група визначатиме відстань далекого пострілу.                       

                                                                                   Способи розташування опудал качок

муляж 1

1. Одним з найпоширеніших способів стало розташування пластмасових або гумових опудал качок на зразок "риболовецького гачка". Цей варіант підходить як для малих водойм, так і для великих озер. Реалізація цього способу вимагає використання 25-30 муляжів. Лідируючу частину зграї розташовують на "вушку" і "жалі" гачка. Інший профіль засаджується опудалами упереміж. Можна використовувати селезнів і качок. На "жалі" необхідно висадити зграю на відстані не більше 50 метрів від передбачуваної стрілецької позиції. Саме у це місце найчастіше сідатиме дичина. Якщо у водоймі є течія, то жало повинне розташовуватися в його струмені.

муляж 2

 

 

2. Якщо під час полювання передбачається несприятлива погода, то муляжі качок треба розсаджувати у формі підкови. Така модель ідеально працює при вітрах і виникненні хвиль. При такому способі треба використовувати опудала качок у кількості від 20-40. Шалаш монтується в основі підкови. Різновиди опудал і в цьому випадку не мають великого значення. Обов’язкові тільки муляжі крякви. При висадці також важливо виділити лідируючу групу і розташувати її на відстані, максимально допустимій пострілу вашої зброї. Найпривабливішим місцем для приземлення зграї стане центр "підкови".

 

 


муляж 3
3. Ще один спосіб використання підсадних опудал качок називається "дельтовидним". Він застосовується як на малих, так і на великих водоймах, переважно в ясну погоду. При використанні цього методу вимагається розмістити штучну зграю так, щоб вона імітувала відпочиваючих птахів. Опудала качок використовуються в кількості до 60 штук. Слідувати варто тим же правилам, що і при інших способах, проте висадити зграю треба у формі "крил", як у реактивного літака. Основною особливістю цього способу вважається дотримання відстані до лідируючої групи птахів. Вона повинна складати від 30 метрів до кінців уявних крил. Разом - не більше 70 метрів від одного до іншого кінця. В основному, пролітаючі птахи сідатимуть між крил.
муляж 4

 

4. Ще один спосіб, у якому використовуються муляжі качок, застосовується для полювання на малих водах - вирах, затоках і озерах. Припускає застосування малої кількості муляжів качок для полювання - від 6-12. Визначається кількість розмірами водойми. На відміну від описаних раніше способів використовується цей метод для приманки річкової дичини. Запорука успіху заходу полягає в прихильності зграї як можна ближче до куреня. Дислокуються муляжі утокв довільному порядку. Лідируюча особина висаджується на відстані 50 м від мисливця і визначає далекий постріл.

5. Останнім секретом стане застосування муляжів качок для полювання на великих просторах - у морських затоках і повноводних річках. В цьому випадку полювання ведеться на відстані одного-двух кілометрів від берегової лінії. Для такого полювання необхідно купити муляжі качок у кількості до 100 особин і більше. Основне правило - висаджуються муляжі качок проти вітру. А ось ховатися доведеться в ретельно замаскованому рослинністю човні. При реалізації цього способу використовуються човни із заниженою посадкою. Для висадки застосовується форма "гачка" або "підкови" - при такому розташуванні буде набагато легше контролювати велику кількість муляжів.

Для успішного полювання купити муляжі качок недостатньо - важливо також звернути увагу на опудала не мисливських особин. При полюванні на качку фахівці рекомендують висаджувати біля шалашу муляжі обережних особин - чаплі, чайок, ворон. Мисливці відмічають, що присутність цих муляжів усипляє пильність підлітаючих птахів і йде на користь підсадної зграї. Звичайно, ці птахи можуть завершити маскування куреня і мисливця.

При стрільбі на глибинах рекомендується висадити на човен декілька опудал чайок. У деяких випадках їх встановлюють на камені, що виступають з води, і корчі. На шалаш рекомендується висадити опудало ворони. При виборі цих муляжів використовуються ті ж вимоги, що і для качок. Пози птахів спокійні, опудала розфарбовані в природні кольори.

У нашому магазині ви можете купити усе необхідне для полювання на качку. Ми пропонуємо широкий асортимент пластмасових муляжів і гумових опудал крякви і селезнів та інші приманки, які допоможуть в принаджуванні дичині на полюванні і приведуть до відмінних результатів.

Також гарний результат на полюванні залежить і від інших важливих елементів, таких як маскування і використання духових манків у поєднанні з муляжами.

 

 

 

Поділитися:
Рекомендовані товари

Замовити зворотній звязок

Ваше ім`я
Номер телефону
+380
Ваше питання, примітка
Наш менеджер передзвонить вам з 14:00 до 17:00

Відстежити замовлення

Повідомити про оплату