Інструкція із застосування духового манка

1. Прикладаємо манок до губ. Мундштук манка ("дзвін", резонатор) треба прикладати так, як Ви прикладаєте до губ склянку з водою або пляшку з лимонадом. Нижня губа охоплює манок знизу зовні, верхня опиняється усередині. Різниця буде в тому, що у випадку манка на білолобого гусака верхня губа для кращого звуковидобування повинна майже стикатися зсередини з внутрішньою частиною мундштука (згадайте про склянку з водою), так що видуване з рота повітря буде зазнавати легкого опору, як би піднімаючи верхню губу.

2. Дмемо у манок. Для правильного видобування звуку повітря повинне видуватися з легенів за допомогою напруги діафрагми. Пояснимо, як це зробити. Згадайте, як Ви "дихаєте" на скло окулярів, або на дзеркало, або на лінзи бінокля, щоб їх протерти. Ви хочете, щоб стекла "запітніли", і для цього видихаєте з глибини легенів за допомогою діафрагми тепле вологе повітря. Приблизно таке повітря і повинно потрапляти в манок. Спробуйте подихати таким чином, згадайте, як ви дихаєте на скло.

Наступний крок - спробуйте зробити те ж саме, тільки різко. Ви відчуєте, як напружуються м'язи живота, і тим сильніше, чим різкіше ви намагаєтеся це зробити. Ви повинні відчути і запам'ятати цю рефлекторну роботу м'язів, оскільки саме такий видих (тільки слабкіший за об'ємом повітря і різкіший) буде основним при використанні манка. Спробуйте зробити так кілька разів. Тепер візьміть манок в руку, залишивши відкритим зовнішній отвір у вставці манка, прикладіть до губ так, як описано в п. 1 і подуйте туди так, як ви тренувалися вище. Ви повинні почути звук, вже віддалено схожий на голос. Тепер відведіть манок від губ і спробуйте зробити два діафрагмові видихи підряд. Якнайшвидше один за одним і як можна різкіше. Зрозуміло, на одному диханні. Тобто вдихнувши повітря, ви видихаєте його у вабик, зробивши два удари діафрагмою підряд без перерви. Можна сказати і по-іншому. Це один різкий діафрагмовий видих, тільки із здвоєним ударом діафрагмою. Спробуйте тепер подути так у манок.

В принципі ви повинні почути щось схоже на поодинокий крик, що тільки відрізняється від нього по висоті звуку. Потрібного тону Ви доб'єтеся, коли додасте до дихання потрібне положення рук. Потренуйтеся видавати звуки за допомогою описаного вище методу, домагаючись тривалості і звукових акцентів. Спробуйте, це зовсім не складно.

3. Положення рук. Якщо Ви хоч трохи освоїли те, про що написано в попередніх пунктах, можете підключати руки. Права рука повинна обхопити вставку (зовнішню половину) манка так, щоб кільце зі вказівного і великого пальця виявилося приблизно в середині. Точне положення, зручне для Вас, Ви відкоригуєте надалі, коли удосконалюватиметеся. Інші пальці повинні утворити трубку, що є продовженням манка. Не обов'язково, щоб це була ідеальна, непроникна трубка, кінчики пальців можуть просто стикатися з основою долоні. Спробуйте подути так, як Ви це робили раніше, тільки з використанням правої руки. Ви почуєте, як змінився тон духового манка і наблизився до голосу. Потренуйтеся, експериментуючи - звужуючи і розширюючи трубку з пальців, слухайте, як міняється звук вабика. Після цього можете підключати ліву руку. Зберіть долоню "човником", і поставте її перед потоком повітря, що виходить з вабика. Дміть у манок і пробуйте злегка міняти положення лівої руки, віддаляючи і наближаючи її, а також даючи легкий нахил в сторони.

Після декількох експериментів ви повинні почути, як із манка пролунає голос, що вже сильно нагадує живого птаха. Вам залишається тільки відшліфувати сукупність навичок (положення губ, видих, положення рук) для ідеального звуковидобування. Успіхів!

Поділитися:

Замовити зворотній звязок

Ваше ім`я
Номер телефону
+380
Ваше питання, примітка
Наш менеджер передзвонить вам з 14:00 до 17:00

Відстежити замовлення

Повідомити про оплату