Кулі - види і особливості

Мисливська куля не використовується повсякденно. І якщо вже мисливцеві доводиться готувати такі снаряди, значить, має відбутися вихід на великого звіра. Щоб у вирішальний момент не виникло помилок, треба не лише мати досвід спорядження патронів, але і правильно підбирати кулі для своєї зброї. Випадково куплені боєприпаси дають багато промахів, і полювання може закінчитися невдачею.

Що таке куля?

У зброї кулі використовуються як снаряд. Головними характерними особливостями цього вражаючого елементу є висока пробивна здатність кулі, а також дальність стрільби.

При спорядженні патронів кулями використовуються гільзи, що об'єднують пороховий заряд, ініціюючу речовину і капсуль. Для рушниць у складанні патронів використовують спеціальні пижі. Вони служать для поліпшення герметизації при займанні пороху. Збираючись на полювання, необхідно купити кулі для того типу рушниці, яка використовуватиметься. Існує декілька видів куль, застосовуваних для полювання :

- Турбінні. Наскрізний отвір посередині снаряда і напрямні ребра роблять кулю схожою на турбіну;

- Круглі;

- Стрілочні. Відрізняються важкою голівкою, вбудованим стабілізатором.

Кругла мисливська куля дає можливість здійснювати точні постріли в межах 30-50 м. Потрапляючи в забійні місця, снаряд має хорошу зупиняючу здатність. Будова куль такого типу нескладна. Вони виглядають як круглі свинцеві кульки, що відповідають діаметру ствола. Ці кулі для полювання не надто ефективні - після пострілу снаряд деформується. Круглі кулі використовують для стрільби зі зброї з циліндричною свердловкою. Для іншої зброї застосовується підкаліберна куля, що легко проходить через звуження дула. Ще однією неприємною особливістю круглого снаряда є сильна здатність рикошетити. Вони відскакують від кори дерев, мерзлої землі, каменів. При подвійному рикошеті така куля може легко повернутися до мисливця. Саме тому використання круглої мисливської кулі неприпустимо при облавах.

Кулі стрілочного типу широко використовуються для різних рушниць. Вони виробляються з розрахунком на прохідність дульного звуження в строгих чоках. Це забезпечується унікальною формою і направляючими ребрами, які надають снаряду після пострілу обертальний рух. Завдяки пижу-стабілізатору і стійкості кулі для полювання дають високу точність бою. Перш ніж купити кулю стрілочного типу, треба проміряти діаметр і звірити показники з діаметром чокового звуження. Параметри кулі мають бути на 0,2-0,5 мм менше.

Найбільш популярні кулі для полювання

Одними з найбільш затребуваних є кулі 12 калібру. Вони використовуються для полювання на велику дичину і також діляться на декілька видів. Дуже поширені серед мисливців кулі Полева. Цей снаряд належить до стрілочного типу і є свинцевим пробивним елементом, який з'єднується з невеликим пластиковим хвостовиком. Куля 12 калібру одержує поліпшення обтюрації і проходження завдяки пластмасовому контейнеру, що надівається на головну частину і відділяється від снаряда після його вильоту із ствола. Цей вид існує в різних варіаціях і складається з декількох частин:

- Кулі, відлитої зі свинцевого сплаву. Куля для полювання має конусоподібну форму. У нижній її частині розташовується стрижень для посадки снаряда в хвостовик;

- Пижа-стабілізатора або хвостовика, виготовленого з пластика. У його передній частині розташовується отвір під стрижень. Під час пострілу під дією перевантаження куля притискається до хвостовика і не втрачає його, навіть досягнувши мети. Обертання снаряда у польоті забезпечується похилими ребрами на стабілізаторі;

- Контейнера, виготовленого з двох половинок, одна з яких надівається на головну сторону кулі і при спорядженні сполучається з гільзою. При пострілі контейнер ділиться на дві частини і відокремлюється від снаряда.

Снаряди Полева мають гарну пробивну здатність, легко споряджаються і показують хороші показники. Такі кулі на кабана забезпечують успішне полювання і відзначаються точним попаданням.

Куля Гуаланди виробляється в Італії. Снаряд загострений, турбо-стрілочного типу, відрізняється більш важкою головною частиною і полегшеним хвостовиком, що виконує роль обтюратора. Саме він допомагає позбавитися від перекидання і перевертання кулі у польоті. Ця куля для полювання оснащена парою провідних поясків, які дозволяють легко центрувати снаряд у стволі, а також парою спіральних ребер, розміщених по діагоналі. Вони забезпечують осьове обертання у польоті. Хороша проникаюча здатність і своєчасна експансивність дозволяють використовувати снаряд для полювання на велику дичину. Досягши мети, снаряд легко фрагментується.

Для стволів з нарізкою в дульній частині використовуються кулі парадокс. Вони названі на честь найменування таких рушниць і мають особливу форму, яка відрізняється від виду куль для гладкоствольних рушниць. Такі снаряди мають конусоподібну форму. У нижній частині кулі розташовуються один або два ведучі пояси. При спорядженні куль вони заливаються воском, стеарином або парафіном. Це допомагає поліпшити обтюрацію. Порівняно з вищеописаними кулями, парадокс більше важить і має більшу зупиняючу здатність.

Для полювання на великого звіра також часто використовують експансивні кулі. Конструкція куліпередбачає значне розширення діаметру снаряда при зануренні в м'які тканини. Така особливість дозволяє підвищити вражаючу здатність і зменшити глибину проникнення. На сьогодні такі снаряди заборонені для використання у військових цілях, але широко застосовуються для полювання.

Існує ще один тип снарядів, які давно заборонені для використання у бойових діях. Звичайно ж, це розривні кулі. Їхня особливість полягає в тому, що вибухова речовина ініціюється при попаданні в намічену ціль і сприяє повному розриву снаряда.

Отже, готуючись до полювання, необхідно досліджувати не лише розмір куль і їх відповідність параметрам зброї, але й проаналізувати пробивну здатність, дальність стрільби, а також можливість поразки звіра, на якого планується вихід.

Поділитися:

Замовити зворотній звязок

Ваше ім`я
Номер телефону
+380
Ваше питання, примітка
Наш менеджер передзвонить вам з 14:00 до 17:00

Відстежити замовлення

Повідомити про оплату